przekaż
darowiznę

#baberkichallenge - pokonają 100 km dla wcześniaków

Grupa wspaniałych kobiet z województwa łódzkiego nie wyobraża sobie dnia bez roweru. Dlatego stworzyły grupę BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE. Jednak łączy je nie tylko rowerowa pasja, ale i chęć pomagania. Z myślą o najmniejszych potrzebujących, 8 sierpnia postanowiły rozpocząć #baberkichallenge, aby zebrać pieniądze na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych.

 

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM

 I WESPRZYJ REHABILITACJĘ NASZYCH MALUCHÓW

76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

 

2019-06-01

OTULINKA 3 - Program Opieki nad Wcześniakami

Rozpoczęcie projektu: 01.06.2019    

Tytuł zadania: „Interdyscyplinarny Program Opieki nad Wcześniakami oraz Noworodkami zagrożonymi zaburzeniami rozwoju i ich Rodzinami „OTULINKA 3”

Źródło finansowania: Województwo Łódzkie

          

Czas trwania projektu: 01.06.2019 – 31.12.2019

Miło nam poinformować, iż Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat, już po raz trzeci jest Wnioskodawcą i realizatorem wyjątkowego  interdyscyplinarnego programu „OTULINKA 3”.

Podstawowym założeniem  programu jest zapewnienie ciągłości specjalistycznej opieki nad wcześniakami oraz noworodkami zagrożonymi zaburzeniami rozwoju już od momentu opuszczenia oddziału neonatologicznego lub położniczego, aż do pierwszej wizyty na dziennym oddziale rehabilitacyjnym lub w poradni rehabilitacyjnej. W ten sposób zrealizowany zostanie już trzeci program osłonowy mający beneficjentom ostatecznym zapewnić niezbędną specjalistyczną opiekę  terapeutyczną a rodzinom wsparcie psychologiczne i pomoc w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej.

Grupa docelowa: programem objęte zostaną noworodki, skierowane przez lekarzy z oddziałów neonatologicznych lub noworodkowych, u których stwierdza się duże ryzyko wystąpienia zaburzeń rozwojowych, a które spełniają przynajmniej jeden z pięciu poniższych warunków:

 

  • urodziły się z  masą ciała poniżej 1500 gramów
  • stwierdzono u nich zaburzenia neurologiczne lub nieprawidłowości w badaniach obrazowych OUN
  • urodziły się w ciężkiej zamartwicy
  • rozpoznano u nich  wady rozwojowe  oraz  zespoły genetyczne
  • w czasie hospitalizacji wystąpiły u nich powikłania prowadzące do ciężkiego i niestabilnego stanu zdrowia.

 

Pomocą rozwojową objęte zostaną dzieci do ukończenia 4 miesiąca życia (wieku skorygowanego).

 

 

 

 


« powrót