przekaż
darowiznę

#baberkichallenge - pokonają 100 km dla wcześniaków

Grupa wspaniałych kobiet z województwa łódzkiego nie wyobraża sobie dnia bez roweru. Dlatego stworzyły grupę BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE. Jednak łączy je nie tylko rowerowa pasja, ale i chęć pomagania. Z myślą o najmniejszych potrzebujących, 8 sierpnia postanowiły rozpocząć #baberkichallenge, aby zebrać pieniądze na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych.

 

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM

 I WESPRZYJ REHABILITACJĘ NASZYCH MALUCHÓW

76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

 

2020-01-23

Ogólnopolski Konkurs dla przedszkoli Pacynka dla Wcześniaka

Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Konkurs dla Przedszkoli - Pacynka dla Wcześniaka. W tej Edycji Konkursu zadaniem przedszkolaków będzie stworzenie przyjacielskiej Pacynki dla wcześniaków i noworodków, które są zagrożone zaburzeniami rozwoju – podopiecznych działającego przy naszej Fundacji Ośrodka Otulinka. 

Co trzeba zrobić - to proste. Wystarczy użyć swojej dziecięcej wyobraźni i zrobić wyjątkową Pacynkę dla Wcześniaka, a potem przesłać ją wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do Fundacji Kolorowy Świat.

Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody o łącznej puli 4000 zł, których fundatorem jest Partner konkursu - firma Flint Group.

Przy organizacji tegorocznego konkursu przyświecała nam idea uwrażliwienia małych dzieci na potrzeby i problemy innych oraz chęć zwrócenia uwagi jak ważne jest okazywanie życzliwości i dobroci słabszym i potrzebującym.
Nie są to tylko dzieci, które są mniejsze i urodzone za szybko, ale są to dzieci, które już od pierwszego dnia swojego życia potrzebują dodatkowego wsparcia i opieki. Ich malutkie, delikatne ciałko, przezroczyste jak pergamin, widoczne gołym okiem naczynia krwionośne, niedojrzałe narządy wewnętrzne oraz szereg schorzeń sprawiają, że są to bardzo kruche istoty. Pomoc wcześniakom nie kończy się w chwili, kiedy opuszczają szpital. Wtedy powinna zacząć się intensywna i systematyczna rehabilitacja, której część z nich będzie potrzebowała przez całe życie.

To właśnie dlatego stworzyliśmy 3 lata temu Ośrodek Otulinka. Przez ten okres w Otulince rehabilitacją zostało objętych prawie 300 maluszków, a fizjoterapeuci, neurologopedzi, psycholodzy i inni specjaliści zrealizowali około 2500 godzin terapii. Jesteśmy z tego ogromnie dumni, ale wiemy, że to wciąż mało. Coraz więcej dzieci rodzi się przedwcześnie, dlatego musimy i chcemy rozwijać Otulinkę.
Nasze działania mają na celu nie tylko zapewnienie specjalistycznej rehabilitacji małym wojownikom, ale także zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat problemu wcześniactwa. Zależy nam, aby od najmłodszych lat edukować dzieci. Postawa pomagania innym wpojona za młodu, z pewnością będzie procentować w dorosłym życiu. Mamy nadzieję, że udział oraz zaangażowanie przedszkoli w Konkurs Pacynka dla Wcześniaka pomoże dotrzeć do licznej populacji młodych ludzi, a tym samym poruszyć tak istotny temat w sposób naturalny i kreatywny – ucząc poprzez zabawę.

Podstawą konkursowej Pacynki dla wcześniaka powinna być skarpeta wykonana z tkaniny, włóczki, dzianiny, bezpieczna dla dziecka, która nie może być wypełniona substancjami szkodliwymi, ani łatwo psującymi się.
Każde przedszkole może przekazać maksymalnie jedną pracę konkursową, wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową, która zostanie przez nas sfotografowana i umieszczona w poście poświęconym konkursowi na profilu Fundacji Kolorowy Świat www.facebook.com/fundacjakolorowyswiat/ 

Pracę można przesyłać lub dostarczać osobiście do Fundacji Kolorowy Świat do 13 lutego 2020.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Internautów w wyniku głosowania na profilu Facebook Fundacji Kolorowy Świat w dniach 18.02.2020 - 25.02.2020.

Z niecierpliwością czekamy na prace konkursowe przedszkolaków.
Nasze doświadczenia z poprzednich edycji Konkursowych pokazują, że wrażliwość dzieci jest coraz większa i z pełnym zaangażowaniem podejmują się stworzenia pracy dla wcześniaków, które od pierwszych dni życia zmagają się z trudnościami. 

Do pobrania:

Regulamin konkursu Pacynka dla Wcześniaka

Karta zgłoszeniowa

Plakat konkursowy kierowany do rodziców, członków rodzin wychowanków przedszkoli, ułatwiający poinformowanie tej grupy o udziale przedszkola w konkursie, w celu pozyskania jak największej liczby głosów. Można go umieścić w przedszkolu na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej, czy na Facebooku.

Partnerem konkursu i fundatorem nagród jest
« powrót