przekaż
darowiznę

VI edycja biegu Daj piątaka na dzieciaka już za nami

Było fantastycznie!!! Metę przekroczyło w Biegu Głównym aż 570 biegaczy. Łącznie we wszystkich biegach – głównym i towarzyszących wzięły udział 703 osoby. Naszą atestowaną „piątkę” pokonali biegacze z imponującymi osiągnięciami, a także osoby zaczynające przygodę z bieganiem.

 

RUSZYŁY ZAPISY NA

MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ 

06 - 07.12.2019, Łódź

ZAPRASZAMY

 

Otulamy miłością wcześniaki

KRS 0000161880

 
2015-06-30

Kolorowe Przedszkole – jeszcze bardziej rośnie w siłę

Podsumowanie i zakończenie projektu (30.06.2015)

Wraz z końcem roku szkolnego w Kolorowym Przedszkolu odbyła się uroczystość podsumowująca zakończenie projektu „Kolorowe przedszkole jeszcze bardziej rośnie w siłę" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyły dzieci uczęszczające do placówki, rodzice, Koordynator Projektu i Prezes Fundacji „Kolorowy Świat” Izabela Jachim-Kubiak oraz wychowawcy i terapeuci.

W okresie od sierpnia  2014 do czerwca 2015 w ramach projektu utworzono 18 miejsc przedszkolnych w 3 oddziałach. Łącznie w projekcie wzięło udział 21 dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych. Wszystkie założone w projekcie cele zostały zrealizowane.

W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu serdecznie dziękujemy uczestnikom i ich rodzicom za zaangażowanie i sumienne uczestnictwo w działaniach projektowych.

Życzymy udanych wakacji!


Rozpoczęcie projektu (01.08.2014)

Miło nam poinformować, że z dniem 01 sierpnia 2014 roku rozpoczęliśmy realizację Projektu pn. „Kolorowe Przedszkole – jeszcze bardziej  rośnie w siłę”, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego  Funduszu Społecznego  - Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji
w regionach”.

Nasz główny cel  to: wzrost upowszechnienia edukacji przedszkolnej wśród niepełnosprawnych dziewcząt i chłopców na terenie m.Łódź  poprzez utworzenie dodatkowych 18 miejsc przedszkolnych w przedszkolu specjalnym „Kolorowe Przedszkole” oraz wyrównywanie szans edukacyjnych u co najmniej 88 % (z 18) uczestniczek i uczestników projektu poprzez organizację zajęć specjalistycznych z zakresu logopedii i psychologii, w okresie od 01.08.2014 r. do 30.06.2015 r.

Będziemy na bieżąco informować o postępach w realizacji tego projektu.


Pasowanie na Przedszkolaka (30.10.2014)

„Kolorowe Dzieciaki” stały się dziś pełnoprawnymi przedszkolakami. Życzymy dużo uśmiechu, a także chęci do zabawy, nauki i psocenia.

Halloween (31.10.2014)

Dziś w naszym „Kolorowym Przedszkolu” szalały czarownice, duszki i dynie. Przeważającym kolorem był czarny i pomarańczowy. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem.  Krotko mówiąc: zabawa była super!

Jasełka Bożonarodzeniowe (18.12.2014)

W dniu 18 grudnia 2014r. Przedszkolaki z „Kolorowego Przedszkola” wystawiły jasełka, wprowadzając przedszkolną społeczność w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Dzień Babci i Dziadka (21.01.2015)

Maluchy z „Kolorowego Przedszkola” zrobiły dziś niespodziankę dziadkom i babciom z okazji ich święta. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny i drobne upominki wykonane własnoręcznie. Było dużo uśmiechu ale i wzruszenia.

Bal Karnawałowy (17.02.2015)

Niezliczone księżniczki i wróżki, towarzyszący im kowboje, rycerze, motylki, biedronki, strażacy, a także  inne  postacie z bajek opanowały na kilka godzin „Kolorowe Przedszkole”. Przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym, który we wtorek 17 lutego przygotowali dla nich wychowawcy. Dzieci tańczyły twista, rock and rolla, sambę i świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli.

Konkurs na najpiękniejszą pisankę (17-25.03.2015)

Z okazji Świąt Wielkanocnych ogłoszony został w naszym przedszkolu konkurs na najpiękniejszą pisankę. Pisanki to wynik grupowej pracy twórczej naszych przedszkolaków pod bacznym okiem wychowawców. Zapraszamy do obejrzenia galerii konkursowej oraz zwycięskich prac.

Wizyta młodych talentów (24.04.2015)

Dziś w „Kolorowym Przedszkolu” mieliśmy wyjątkowych gości - odwiedził nas zespół teatralny Teatrino, czyli studenci I roku Łódzkiej Filmówki. Dziękujemy młodym aktorom za wizytę. Nasze przedszkolaki były zachwycone.

Maj miesiącem książki

Maj to wyjątkowy miesiąc. W tym czasie obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek i Czytania Dzieciom. Z tej okazji „Kolorowe Przedszkole” odwiedziły liczne znane osoby, by poczytać przedszkolakom piękne bajki. Gościliśmy m.in.  pływaczkę, mistrzynię Polski i medalistkę mistrzostw świata Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk, Wojewodę Łódzkiego Jolantę Chełmińską, Prezydent Łodzi Hannę Zdanowską, Wiceprezydenta Tomasza Trelę oraz aktorkę Agatę Kuleszę. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i rozwijające spotkania.

Piknik Rodzinny (12.06.2015)

W dniu 12.06.2015 w Kolorowym Przedszkolu odbył się Rodzinny Piknik. Było kulturalnie, muzycznie, rodzinnie i wesoło. Gwoździem programu było przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu naszych Przedszkolaków. Nie zabrakło również atrakcji na świeżym powietrzu: dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli, trampoliny, wielkich baniek mydlanych, balonowych zwierzaków, pysznych zapiekanek, a nawet występu Orkiestry Dętej!

 


« powrót