przekaż
darowiznę

#baberkichallenge - pokonają 100 km dla wcześniaków

Grupa wspaniałych kobiet z województwa łódzkiego nie wyobraża sobie dnia bez roweru. Dlatego stworzyły grupę BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE. Jednak łączy je nie tylko rowerowa pasja, ale i chęć pomagania. Z myślą o najmniejszych potrzebujących, 8 sierpnia postanowiły rozpocząć #baberkichallenge, aby zebrać pieniądze na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych.

 

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM

 I WESPRZYJ REHABILITACJĘ NASZYCH MALUCHÓW

76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

 

05.02.2020

Dołącz do kampanii #SieNosiSieWie

Czy wiesz, że już co dziesiąte dziecko rodzi się przedwcześnie?

Kampanią #SieNosiSieWie

chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na problem wcześniactwa, stale rosnącą liczbę dzieci urodzonych przedwcześnie oraz powikłań zdrowotnych i zaburzeń rozwojowych ich dotykających.

Moment narodzin to dopiero początek walki wcześniaków o życie. W inkubatorze spędzają kilkadziesiąt dni, ich buzie otulają maseczki tlenowe, a maleńkie ciała są ledwie widoczne pod licznymi rurkami i przewodami aparatury wspomagającej nie w pełni wykształconne narządy wewnętrzne.

Są dzielne, choć dźwięk sprzętu monitorującego nieustannie przypomina o walce...

Dla rodzin wcześniaków to średnio aż 1500 godzin oczekiwania, stresu i lęku… zanim będą mogli zabrać swoje tak wyczekiwane dzieci do domu. Niestety nawet po opuszczeniu szpitala wcześniaki czeka dalsza walka o prawidłowy rozwój.

To właśnie z myślą o wcześniakach oraz noworodkach zagrożonych zaburzeniami rozwoju w lutym 2017 roku wdrożyliśmy pierwszy w Polsce program opieki nad wcześniakami oraz uruchomiliśmy ośrodek OTULINKA, w którym bezpłatnie zapewniamy maluszkom specjalistyczną rehabilitację oraz opiekę medyczną.

 


To proste i nie wymaga żadnego wysiłku! Jedyne co trzeba zrobić to:

  • zdobyć się na odrobinę szaleństwa,
  • od 1 do 29 lutego 2020 r. założyć skarpetki z fioletowym elementem jako symbolem wcześniactwa,
  • zrobić im zdjęcie – w pracy, w domu, w klubie fitness itp.,
  • wstawić zdjęcie na swój profil na Instagramie bądź Facebook oznaczając #SieNosiSieWie


A jeżeli w szafie brakuje fioletu, można użyć filtra, dodać koraliki, wstążeczkę – niech wszystkich poniesie inwencja. Bądźmy solidarni z wcześniakami!

Według danych GUS w Polsce tylko w 2018 roku przyszło na świat ponad 30 000 wcześniaków. Niektóre mają nawet 200-krotnie mniejsze szanse na przeżycie, niż ich koledzy urodzeni o czasie.

PRZEKAŻ 1% PODATKU I RATUJ WCZEŚNIAKI

KRS 0000161880

 Dla ułatwienie rozliczenia PIT możesz pobrać bezpieczny program PIT 2019


              

 

 

 

 


« powrót