Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
przekaż
darowiznę

#baberkichallenge - pokonają 100 km dla wcześniaków

Grupa wspaniałych kobiet z województwa łódzkiego nie wyobraża sobie dnia bez roweru. Dlatego stworzyły grupę BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE. Jednak łączy je nie tylko rowerowa pasja, ale i chęć pomagania. Z myślą o najmniejszych potrzebujących, 8 sierpnia postanowiły rozpocząć #baberkichallenge, aby zebrać pieniądze na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych.

 

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM

 I WESPRZYJ REHABILITACJĘ NASZYCH MALUCHÓW

76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

 

Co mówią o nas rodzice?

Rodzice powierzają nam swój najcenniejszy skarb. Ich zadowolenie jest dla nas najwyższą rekomendacją.

"Nasz syn Filip przygodę z Kolorowym Przedszkolem rozpoczął kiedy miał 3 lata. Jak same Ciocie mówiły, na początku - w chwilach słabości - płakał niemal niesłyszalnie. Teraz to istny wulkan, pełen niespożytej energii.

Przedszkole to drugi dom, w którym synek spotyka się z rodzinną atmosferą, bezpieczeństwem, wspaniałą opieką połączoną z sercem dla małego rozrabiaki no i przede wszystkim z wyśmienitą zabawą, na którą czeka z utęsknieniem przez weekend.

Oczywiście cały czas spędzony w Kolorowym Przedszkolu to nie tylko zabawa, to również ciężka praca przedszkolaków jak i zespołu pedagogicznego. Opiekunowie pomagają dzieciom poznawać świat, pamiętając o ich indywidualnych potrzebach i możliwościach. Łączą zajęcia wspomagające rozwój intelektualny i ruchowy dzieci z zajęciami edukacyjnymi. Placówka umożliwia również korzystanie z pomocy wielu terapeutów bez jej opuszczania. To bardzo ważne zwłaszcza, że nasze dzieci zmagają się z poważnymi chorobami i wymagają intensywnej opieki sztabu fachowców.

W naszym Przedszkolu organizowane są różnego rodzaju imprezy artystyczne, w których aktorami są mali podopieczni. Taki występ to dla każdego z nich niesamowite przeżycie oraz wspięcie się na wyżyny indywidualnych możliwości. Zawsze dają z siebie wszystko, a dla nas rodziców jest to niezapomniany czas.

Niepowtarzalna atmosfera i ciepło panujące w Kolorowym Przedszkolu dają nam, rodzicom poczucie pewności co do poziomu opieki sprawowanej nad naszymi pociechami - wiemy, że powierzamy dzieci w "dobre ręce". Gdy przyjdzie czas rozstania to będą na pewno bardzo trudne chwile dla wszystkich."

rodzice Filipa

"Mam na imię Staś. Przy urodzinach miałem mniej szczęścia niż moi zdrowi rówieśnicy. Choruję na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Nie chodzę, nie mówię, ale bardzo się staram i wierzę, że pewnego dnia powiem wszystkim "bardzo Wam dziękuję". Chciałbym to powiedzieć wszystkim Paniom i Terapeutom w Kolorowym Przedszkolu. Drugi rok chodzę do przedszkola, które jest dla mnie bardzo ważnym miejscem. Bardzo lubię towarzystwo koleżanek i kolegów, dzięki którym czuję, że nie jestem sam. Mama mówi, że Kolorowe Przedszkole jest jednym z niewielu miejsc, gdzie może mnie zostawić bez żadnych obaw. Wie, że mam tutaj zapewnioną doskonałą opiekę i wielokierunkową rehabilitację. Bardzo się cieszę, że Fundacja Kolorowy Świat zamierza otworzyć szkołę dla dzieci takich jak ja. Wierzę, że będzie to miejsce, w którym będę mógł w przyszłości nie tylko rehabilitować się, ale również uczyć, tak jak inne dzieci. Bardzo Wam wszystkim dziękuję."

Staś (z niewielką pomocą mamy)

"Moja córka Jaśmina uczęszcza od września 2012 roku do przedszkola prowadzonego przez Fundację "Kolorowy Świat". Od pierwszych dni pobytu w przedszkolu Jaśminka pokochała to miejsce, a przede wszystkim cały personel przedszkola. Codziennie przyjeżdza tu z uśmiechem na twarzy i nie może doczekać się wspólnych zajęć w grupie z dziećmi. Jestem spokojna i zadowolona, bo wiem, że zostawiam swoje dziecko w rękach fachowców i ludzi, którzy lubią swoją pracę. Ponadto Przedszkole "Kolorowy Świat" zapewnia mojej córce tak bardzo potrzebną rehabilitację, zajęcia z psychologiem i logopedą. Jaśminka uczy się tutaj samodzielności, pracy w grupie, rozwoja swoje talenty i świetnie się przy tym bawi. A jak wiadomo, nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna w tym wieku. Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłyśmy i wszystkim Paniom i Panom serdecznie dziękujemy za każdy spędzony w przedszkolu dzień :-))"

mama Jaśminki

"Z Fundacją "Kolorowy Świat" po raz pierwszy zatkęliśmy się, gdy Nadia miała ok. 2,5 roku (MPD, spastyczność kończyn dolnych, wodogłowie z zastawką), jeszcze samodzielnie nie chodziła, a my poszukiwaliśmy nowego miejsca do rehabilitacji. Dzięki profesjonalnym i przesympatycznym terapeutom, Nadia zaczęła samodzielnie chodzić jeszcze przed 3 urodzinami. Teraz nadal jest rehabilitowana w Kolorowym Świecie, ale także uczęszcza do cudownego Kolorowego Przedszkola. Każdego dnia chętnie do niego wstaje, widzę, że dobrze się w nim czuje i bawi. Z pomocą wspaniałej kadry, Nadia zrobiła ogromne postępy w samodzielnym jedzeniu oraz korzystaniu z nocnika (pieluchy nie są już potrzebne), a logopeda i psycholog wspierają ją w poprawie mowy i czuwają nad jej prawidłowym rozwojem. Z całego serca dziękujemy!"

mama Nadii

"Fundacja "Kolorowy Świat" zmieniła i otworzyła furtkę do dalszej i lepszej egzystencji naszego dziecka. Piotruś stał się bardziej odważny i otwarty na ludzi. Dzięki waszej rehabilitacji jest sprawniejszy fizycznie. Piotruś umie sie uśmiechać. Dziękujemy my rodzice za trud, który wkładacie w szkolenie naszego dziecka."

tata Piotrusia

"Fundacja "Kolorowy Świat" stworzyła miejsce, gdzie moja córka może w otoczeniu rówieśników, z pomocą cudownych ludzi, od wykwalifikowanego rehabilitanta poprzez opiekuńczą i troskliwą nauczycielkę "ciocię", spędzać czas, który wykorzystywany jest zarówno na bardzo ciężką pracę by dziecku z MPD żyło się lepiej, jak i naukę poprzez zabawę z dziećmi w "kolorowym" otoczeniu."

mama Kamilki

"Moja córka chodzi do Przedszkola od 2011 roku. Przez ten czas Nicola zaczęła ładnie mówić. Składa zdania, natomiast wcześniej jej mowa była ograniczona. Nicola uwielbia chodzić do przedszkola "Kolorowy Świat" bo lubi kolegów, wychowawców oraz rehabilitantów. Jej rozwój ruchowy z każdym dniem polepsza się dzięki fizykoterapii."

mama Nicoli

"Przedszkole Fundacji "Kolorowy Świat" jest naprawdę kolorowe. Dla Danielka jest jak drugi dom. Sa tam jego ukochane ciocie i ukochani wujkowie. Jesteśmy bardzo związani emocjonalnie z Fundacją i to nie tylko Daniel, ale również i my - rodzice. Nie da się ukryć - to miejsce jest nam bardzo bliskie ze względu na jego ciepło, życzliwość, dobre słowo i pomoc w opiece nad naszym synkiem. Nie wyobrażamy sobie życia bez Was. Bardzo dziękujemy, że jesteście i będziecie już na zawsze."

mama Danielka

"Jako mama dziecka chorego na autyzm jestem szczęśliwa, że istnieje taka fundacja jak "Kolorowy Świat", która tak wiele robi dla mojego synka. Dzięki zaangażowaniu opiekunów, dziecko spędza czas w miłej atmosferze i poczynia spore postępy w rozwoju. Serdecznie dziekuję!"

mama Kacperka

"Jestem mamą Kamilka, który uczęszcza do przedszkola "Kolorowy Świat". Bardzo się cieszę, że stworzono tego typu placówkę, z której mogą korzystać dzieci wymagające stałej opieki. Wiem, że praca z moim synem wymaga cierpliwości, doświadczenia i poświęcenia, dlatego dziękuję Fundacji za zatrudnienie wysokowykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Przedszkole zapewnia mojemu synowi zajęcia logopedyczne, rehabilitacyjne, muzykoterapię i przede wszystkim pozytywnie wpływa na jego rozwój psychospołeczny. Naprawdę jestem wdzięczna Fundacji i cieszę się, że Kamil może korzystać z tego typu działań."

mama Kamilka

"Super szkoła! Uśmiechnięte dzieci, mili wychowawcy, szczęśliwi rodzice. Czegóż więcej trzeba.... To chyba najlepszy komentarz."

tata Kamilki

"Fantastyczni ludzie - cierpliwi i życzliwi. W przedszkolu panuje bardzo domowa atmosfera, ale jednocześnie odpowiednio poukładany i realizowany plan zajęć. Moja córcia bardzo lubi uczęszczać na zajęcia i przebywać wśród swoich opiekunów."

mama Natalki

"Jestem bardzo wdzięczna Fundacji "Kolorowy Świat" za uczęszczanie mojego syna Wiktora do Kolorowego Przedszkola, jak również za wspaniałą opiekę i fachową rehabilitację, za wspaniały usmiech i radość którą widzę na twarzy mojego syna. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi Fundacji i Kolorowego Przedszkola. Gorące, gorące podziękowania!"

mama Wiktorka

"Odkąd Zuzia uczęszcza na zajęcia rehabilitacyjne oraz do przedszkola w "Kolorowym Świecie" zrobiła ogromne postępy we wszystkich dziedzinach, od sprawności fizycznej poprzez mowę, na komunikatywności z innymi dziećmi kończąc. Jesteśmy wdzięczni, że jest takie miejsce w Łodzi."

tata Zuzi

"Fundacja "Kolorowy Świat" stworzyła przedszkole, w którym pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy z ogromnym sercem. Od kiedy moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola nastąpił znaczny progres w jego rozwoju. Będąc w przedszkolu jest przeszczęśliwy. Wychowawcy i terapeuci w swoją trudną pracę wkładają całe serce i maksymalne zaangażowanie. Ponadto Fundacja zapewnia wszelakiego typu bezpłatną rehabilitację chorych dzieci, nie tylko uczęszczających do przedszkola, ale i poza nim."

mama Michałka

"To, że Lenka uczęszcza do przedszkola było jedną z najtrudniejszych decyzji jaką musieliśmy podjąć od początku jej choroby. Zostawić swoje ukochane, chore dziecko pod opieką obcych ludzi - nigdy! A jednak już po kilku tygodniach wiedziałam, że była to najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć. Już nie boję się, że zostawiam dziecko z obcymi osobami, ale cieszę, że oddaję je pod fachową i serdeczną opiekę, a dziecko otrzymuje pomoc jakiej potrzebuje. Lenka codziennie rano wyciąga rączki i z uśmiechem idzie do przedszkola."

mama Lenki

"Dzięki Fundacji moja córeczka może codziennie korzystać z rehabilitacji, która jest niezbędna do jej prawidłowego funkcjonowania. Ma także możliwość kontaktu z rówieśnikami i dostaje mnóstwo ciepła od cioć, które się nią opiekują :) To jest jej drugi dom."

mama Nikoli

"Codzienny pobyt w Kolorowym Przedszkolu sprzyja rozwojowi umiejętności społecznych i komunikacyjnych między dziećmi. Indywidualnie opracowany program pracy z dzieckiem przez kompetentną i profesjonalną kadrę. Fundacja "Kolorowy Świat" poprzez Kolorowe Przedszkole zapewnia również specjalistyczną opiekę medyczną, a przy tym dużym pozytywem dla mnie jako rodzica jest nieodpłatny pobyt syna w przedszkolu, jak również zapewniony nieodpłatny dowóz w obydwie strony."

mama Arturka

"Hubert odkąd zaczął uczęszczać do "Kolorowego Przedszkola" zaczął się lepiej rozwijać. Na każdym kroku widać postępy jakie robi, a to wszystko dzięki pracy włożonej przez wszystkich pracowników przedszkola. Hubcio uwielbia chodzić do przedszkola i to też jest bardzo ważne dla nas rodziców. Uważam, że zajęcia są tu prowadzone na wysokim poziomie i nie mam żadnych obaw powierzając moje dziecko w ręce wychowawczyń i rehabilitantów."

mama Huberta

"Chcielibyśmy gorąco podziękować "Fundacji kolorowy Świat" za ogromną pomoc jaką nieustannie otoczona jest nasza niepełnosprawna córka Patrysia: bezpłatne przedszkole, cudowną i zaangażowaną kadrę, niezliczone godziny rehabilitacji oraz mnóstwo ciekawych zajęć.

tata Patrycji

"Wykwalifikowana i sympatyczna kadra pedagogiczna, kompleksowa, wielokierunkowa rehabilitacja i super atmosfera w przedszkolu. Kinga bardzo chętnie uczęszcza do przedszkola. Ekstra imprezy okolicznościowe (zwłaszcza piknik rodzinny)."

mama Kingi

"Zanim Piotruś trafił do Kolorowego Przedszkola, nie wierzyłam, że znajdę dla niego odpowiednie miejsce. Na szczęście wykwalifikowani pedagodzy, fachowa opieka rehabilitacyjna i lekarska oraz nad wyraz przyjazna atmosfera sprawiają, że Kolorowy Świat to idealne miejsce dla dziecka z porażeniem mózgowym."

mama Piotrusia

"O Pomoc do Fundacji "Kolorowy Świat" zgłosiliśmy się pierwszy raz w 2010 roku i otrzymaliśmy dofinansowanie do indywidualnej rehabilitacji. Obecnie Kacperek jest kolorowym przedszkolakiem. Podczas pobytu w przedszkolu korzysta oprócz zajęć edukacyjnych z ćwiczeń rehabilitacyjnych, logopedycznych, muzycznych - dzięki którym powolutku rozwija się i odkrywa świat. Dziękujemy za wsparcie i pomoc jaką otrzymaliśmy w ciągu ostatnich 3 lat. Dziękujemy wszystkim osobom związanym z Fundacją za okazaną życzliwość i serce, które dają nam - rodzicom wiarę i siłę do walki o zdrowie i lepszą przyszłość dla naszych dzieci."

mama Kacperka

"Fundacja "Kolorowy Świat" to miejsce, gdzie Hania i my odnajdujemy radość, poczucie bezpieczeństwa i pomoc. A wszystko to dzięki oddanym pracownikom, którzy całą swoją pasją uczą, korygują, podpowiadają i prowadzą Hanię. W Fundacji żaden problem nie jest mało ważny, a każde dziecko jest najważniejsze. Dzięki Fundacji Hania z dnia na dzień robi duże postępy i z humorem uczy się życia."

mama Hani

"Nasz syn uczęszcza do przedszkola od września 2012 roku. Od początku już zaczął chwalić się w domu swoimi nowymi umiejętnościami - samodzielne jedzenie, mycie, wycieranie, a nawet próby rozbierania się. Ciągle do domu wraca zadowolony, z piosenką na ustach. Jesteśmy jako rodzice szczęśliwi, że tutaj trafiliśmy. Pokonywanie codziennie 25 km w jedną stronę nie przeszkadza nam, gdyż widzimy u synka wielkie postępy. Dziękujemy Kolorowe Przedszkole!!!"

mama Wojtusia

"Dzięki takiej Fundacji dzieci chore mają szansę na lepszy rozwój. Moje dziecko ma zajęcia z logopedą, psychologiem i rehabilitantem, gdzie nauczą go wszystkiego."

mama Mateusza

"Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat" pomaga dzieciom w każdej sytuacji. Dziecko chętnie uczęszcza do przedszkola i jest zadowolone z zajęć. Jest znaczna poprawa w zachowaniu i umiejętnościach dziecka."

mama Piotrusia