przekaż
darowiznę

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Przybij piątkę”

Dla wszystkich miłośników biegania, nordic-walking i osób wrażliwych na ból oraz cierpienie dzieci z niepełnosprawnościami, Fundacja Kolorowy Świat organizuje Konkurs Fotograficzny „Przybij Piątkę”

GŁOSOWANIE

tylko do 02 lipca

 

 

 
2019-11-15

Światowy Dzień Wcześniaka w Otulince

Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest na całym świecie 17 listopada.

Statystyki są nieubłagane - już jedno na dziesięć dzieci rodzi się przedwcześnie. Radość z narodzin dziecka przeplata się wówczas z lękiem. Maluszki te nierzadko zmagają się z jakimiś deficytami, a ich pierwszym miesiącom życia towarzyszą nieustanne wizyty u lekarzy specjalistów. Wcześniak to nie jest dziecko, które tylko zbyt szybko przyszło na świat i jest mniejsze, ale wcześniak to ciągła walka, dlatego nazywa się ich „małymi wojownikami”.

To z myślą o tych małych Wojownikach stworzyliśmy działający przy Fundacji Kolorowy Świat, Ośrodek Otulinka. Wcześniak od pierwszych dni życia musi pokonać ogromną drogę, by dorównać urodzonym w terminie kolegom. Część dzieci wyrównuje deficyty w ciągu pierwszych 3 lat życia, jednak duża część wymaga wsparcia.

W Otulince każdego dnia pomagamy rodzicom i dbamy o rozwój ich pociech godzinami rehabilitacji . Dlatego 17 listopada to i dla nas szczególny dzień. Od 2017 roku, kiedy uruchomiliśmy program opieki nad wcześniakami Otulinka ze specjalistycznej pomocy naszego ośrodka skorzystało już prawie 300 maluszków.

Światowy Dzień Wcześniaka chcemy uczcić spotykając się z naszymi małymi bohaterami i ich rodzicami, którzy codziennie dzielnie ćwiczą z ciociami w Otulince. Oprócz prelekcji naszych specjalistów przygotowaliśmy niezwykłą wystawę zdjęć otulinkowych Milusińskich, którą wszyscy będziecie mogli oglądać na korytarzu naszej Fundacji. Z pewnością nie zabraknie także upominków dla małych Wojowników od naszych Partnerów.

Dziękujemy za pomoc Przyjaciółce naszej Fundacji Agnieszce Sienkiewicz-Gauer oraz markom Lirene, Mattel, NUK, Nutricia, Wydawnictwu Papa Mili, Tulisie.pl oraz Ziołolek.

 


« powrót