przekaż
darowiznę

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Przybij piątkę”

Dla wszystkich miłośników biegania, nordic-walking i osób wrażliwych na ból oraz cierpienie dzieci z niepełnosprawnościami, Fundacja Kolorowy Świat organizuje Konkurs Fotograficzny „Przybij Piątkę”

GŁOSOWANIE

tylko do 02 lipca

 

 

 
2019-10-01

Nie przechodź obojętnie obok 17 milionów - ruszyła kolejna kampania społeczna #17milionów

#17milionów ludzi – to tyle, ilu mieszkańców liczy Nowy York. Dużo prawda? Tyle samo osób cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Chcąc zaznaczyć wagę tej liczby stworzyliśmy Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów.

#17milionówMetrów, #17milionówGroszy i zielone światło solidarności dla #17milionów osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce – to tegoroczna odsłona naszej działalności.

6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tego też względu, różnymi działaniami realizowanymi przez cały październik, Fundacja Kolorowy Świat zwraca uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększa świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazuje, iż istnieje wiele sposobów na publiczne wyrażanie solidarności z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD, 6 października 2019 r. o godz. 19.00 w całej Polsce na zielono podświetli się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów
i budynków użyteczności publicznej (od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków) oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i znanych osób publicznych.

Każdy może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób. Można na przykład dołączyć do trwającego przez cały październik wyzwania sportowego #17milionówMetrów, pokonać dowolny dystans (biegnąc, idąc czy jeżdżąc na rowerze lub rolkach), dodać go do wyzwania #17milionówMetrów na Endomondo lub zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej i opublikować wynik w swych media społecznościowych koniecznie z dopiskiem  #17milionówMetrów. Dzięki temu Fundacja Kolorowy Świat będzie mogła sumować pokonywane metry, aby osiągnąć zamierzony cel – 17 milionów metrów.

Można również odwiedzać restauracje biorące udział w październikowym wyzwaniu #17milionówGroszy, które przekazują swój dochód na rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, aby w ten sposób wesprzeć kampanię #17milionów.

Wy też możecie dołączyć do kampanii, pokolorujcie swoje zdjęcie profilowe na kolor zielony i okażcie swą solidarność z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce.

Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl 


« powrót