Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
przekaż
darowiznę

#baberkichallenge - pokonają 100 km dla wcześniaków

Grupa wspaniałych kobiet z województwa łódzkiego nie wyobraża sobie dnia bez roweru. Dlatego stworzyły grupę BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE. Jednak łączy je nie tylko rowerowa pasja, ale i chęć pomagania. Z myślą o najmniejszych potrzebujących, 8 sierpnia postanowiły rozpocząć #baberkichallenge, aby zebrać pieniądze na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych.

 

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM

 I WESPRZYJ REHABILITACJĘ NASZYCH MALUCHÓW

76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

 

2014-09-26

Daj piątaka na dzieciaka 2014

Bieg charytatywny „Daj piątaka na dzieciaka” już za nami. 20 września ponad 200 osób poświęciło swój czas i wsparło naszą Fundację.

Dziękujemy wszystkim cwaniakom za tak liczne przybycie na Start w pierwszej edycji biegu. Mamy nadzieję, że ta niespełna 5 kilometrowa trasa dostarczyła Wam tylu pozytywnych wrażeń, co nam. Biegliśmy dla naszych podopiecznych, świętując jednocześnie zmianę siedziby Fundacji. Odwiedzając biuro zawodów, mieliście okazję zajrzeć do sal, gdzie nasze dzieci uczyły się przez kilka ostatnich lat. Pokonując trasę biegu, dotarliśmy do Ogólnopolskiego Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego, miejsca gdzie podopieczni Fundacji zostaną otoczeni opieką w warunkach, na które naprawdę zasługują.  

Zależało nam na tym, aby uczestnictwo w biegu było dla Was prawdziwą przyjemnością, dlatego układając trasę, staraliśmy się Was zaskoczyć i sprawić by była jak najciekawsza. Liczne wizyty w ZDiT i przychylność jego pracowników, umożliwiły zamknięcie dla Was głównych ulic Łodzi m.in. Wojska Polskiego, Franciszkańskiej, Kowalskiej i Łagiewnickiej. Mieliście okazję poznać różne oblicza Bałut - od starych, niszczejących kamienic przez zadbane osiedla mieszkaniowe aż po urokliwy Park Szarych Szeregów.

Bieg wzbudzał duże zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy dopingowali Was w walce o medale. Warto dodać, że nie byle jakie medale, ponieważ przygotowywane przez dzieci z Fundacji, które dzielnie odciskały swoje paluszki na drewnianych krążkach. Na scenie wraz z medalem biegacze zostali obdarowani uśmiechami maluchów, które osobiście dekorowały zwycięzców. Najszybciej na mecie pojawili się ex aequo Tomasz Osmulski i Leszek Marcinkiewicz, dla których dzieci odcisnęły rączki na pucharach.

Za każdym razem podkreślaliście, że w tym przypadku to nie nagrody są najważniejsze, a wsparcie podopiecznych Fundacji „Kolorowy Świat”. Dzięki sponsorom i partnerom biegu mogliśmy zaprosić Was do uczestnictwa w biegu za symbolicznego piątaka, ale jak się okazało, cwaniaków nie brakowało ;)

Mimo iż, brakowało nam doświadczenia w organizacji biegów, wszystko się udało dzięki pomocy wielu życzliwych osób i instytucji. Niezastąpiony przy organizacji okazał się MOSIR, który profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem zadbał o zabezpieczenie trasy biegu. Jesteśmy wdzięczni Maćkowi Traczowi za cierpliwość i wiarę w to, że w tym szaleństwie jest metoda. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało wiele osób. Szczególne podziękowania należą się Policji, Straży Miejskiej, firmie ochroniarskiej Juventus oraz motocyklistom. Dzięki nim wszystkim i pozostałym wolontariuszom bieg ulicami Bałut okazał się jedną z najlepiej zabezpieczonych tras. W spełnieniu marzenia o biegu charytatywnym dla naszych maluchów pomógł nam szczególnie Radek Sekieta, kierownik biegu, dla którego nie było rzeczy niemożliwych.

Już 20 września, kiedy po raz pierwszy ruszyliśmy ulicami Bałut, obiecaliśmy, że nie poprzestaniemy na pierwszej edycji „Daj piątaka na dzieciaka”. Dotrzymamy słowa i zrobimy wszystko, aby w przyszłym roku było jeszcze fajniej. Mamy głowy pełne pomysłów na to, jak udoskonalić trasę, tak aby stała się Waszą ulubioną piątką, nie zatracając jednocześnie klimatu i sensu imprezy.  

Relację z biegu możecie zobaczyć na naszym kanale youtube i w galerii.  

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!

Kolorowy Zespół

 

Serdeczne podziękowania dla firm, instytucji i osób wspierających bieg: 

 • Magellan 
 • Benjamin Moore
 • MOSIR Łódź
 • Szmigiel
 • Juventus
 • Policja
 • Straż Miejska
 • Primavera
 • Decathlon
 • Fit Fabric
 • Grupa warsztatowa City Bum Bum
 • TVP Łódź
 • Radio Łódź
 • Dziennik Łódzki
 • Prezydent Miasta Łodzi
 • Marszałek Województwa Łódzkiego
 • Wojewoda Łódzki

« powrót